• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія школи

Історія Митницької ЗОШ І - ІІ ст.

Школа в селі Митниця заснована в 1905 році, тоді, коли була побудована церква. Вона називалася церковно-приходською. Першим вчителем був отець Володимир, що відправляв богослужіння в церкві.

Під час Першої світової війни школа припинила свою діяльність, люди були евакуйовані з села.

Регулярні заняття в школі почалися під час захоплення наших земель Польщею. Школа була чотирикласна, знаходилась біля церкви. У відкритій в селі школі "повшехні" заняття проводилось на польській і українській мові. Двічі на тиждень релігія. Книжка з колядками називалась "кантичка". Вчитель Сервас, українець, родом був із Чорткова, що на Тернопільщині. Закон Божий вчив священник Зозулевич, а потім Мамчур. Школа знаходилась в попівській хаті до 1933р.

З ідеї о. Панкратія вона була перенесена на церковну пасіку (тут зараз знаходиться нове приміщення школи), а потім на кошти селян села була побудована нова школа.

Перед Паскою вчитель вів всіх дітей до сповіді. Але лінивих учнів карали різками. Заможніші селяни після закінчення сільської школи посилали своїх дітей для дальшого навчання в Берестечко, де школа мала 7 класів.

В 1934 році почала діяти нова школа, вчитель Сервас, а в 1939 році дітей навчав вчитель Голуб. Він працював до 1940 року. Після нього в селі навчала дітей Марія, а в 1941-1942 рр. – вчитель Зиско.

Під час Другої світової війни діяльність школи припинилась, а учнів в 1942-44 рр. вчив священик Логвін, похоронений біля церкви.

В 1944- 1945 рр. завідуюча початковою школою у селі була Хвоєвська Тамара Григорівна (родом із села Теслугів), пізніше працювала з нею Костирко Любов Климівна і Най Ольга Артемівна.

З травня 1946 року почав працювати Колісник Василь Купріянович директором школи сільської молоді.

А в 1947 році школа дістала назву Митницької семирічки. Сільські діти отримали змогу здобувати середню спеціальну та вищу освіту.

Перший випуск був у 1950 році, але рахувався він як випуск школи сільської молоді.

В 1952 році був перший випуск семирічної школи.

В 1965 році в серпні директором школи був призначений Ткачук Григорій Нестерович, який на посаді директора пропрацював до 7 лютого 1995 року, з невеликою перервою (був секретарем парторганізації колгоспу ім.. ХХІ з'їзду КПРС).

Ткачук Григорій Нестерович працює у Митницькій ЗОШ І-ІІ ст.. з 1954 року, з них понад 30 років директором школи. Зараз навчає дітей географії. Велика заслуга Григорія Нестеровича в тому, що завдяки його зусиллям і нелегкій праці в 1975 році в Митниці відкрила двері прекрасна, світла, двоповерхова школа на 192 учнівських місця.

Ткачук Г. Н. не може жити без школи. Він так і говорить: «Без школи мені пусто». Він постійно в пошуку і русі. Як хороший хлібороб засіває і сьогодні у дитячі душі зерна знань, любові, порядності, милосердя.

1969 – 1970 рр. – директором школи Колотинський Петро Максимович.

Як у кожному оркестрі є свій диригент, а у школі цю роль виконує директор. Він тримає у своїх руках весь учительський та учнівський колектив. Таким директором у Митницькій ЗОШ був з 1969 до 1971рр. Колотинський Петро Максимович.

Учасник війни, працював вчителем історії, математики та фізики, фізкультури, був на посаді заступника директора школи. Коли працював на посаді вчителя фізкультури, учні Митницької школи займали перші місця в районі з баскетболу та легкої атлетики, були призерами обласних змагань з шахів та метання м’яча.

Працюючи вчителем історії у 1985 році створив перший музей історії села.

На даний час пенсіонер, але переконаний, що в людській душі, як у землі, все проростає. Посієш добро – і добро зійде. Петро Максимович – людина творча, пише вірші, пісні, оповідання. У 2007 році у Луцькому видавництві «Вісник» вийшла з друку його збірка «Любіть Берестечко».

1970 – 1971 рр. – Кондратюк Раїса Петрівна.

Золотою ниткою в історію школи треба вписати імена вчителів, ветеранів педагогічної праці, нині пенсіонерів Сень Марії Василівни, вчителя української мови та літератури, Федорчук Раїси Миколаївни, вчителя початкових класів, Ткачук Єлизавети Федорівни, вчителя біології та хімії.

З лютого 1995р до 28 грудня 1995 р. – Герасимчук Рома Ярославівна.

З 28 грудня 1995 року до 30.09 2011 року директор школи – Ляхович Ірина Федорівна.

Ірина Федорівна на посаді директора 16 років.

За час своєї педагогічної діяльності якісно виконує роль сівача зерна життєвих знань, контролює, чи падають ці зерна в добрий ґрунт, а головне, чи дають багатий урожай. Працює над створенням умов для гармонійного розвитку особистості кожної дитини, її самореалізації. Ірина Федорівна є вчителем по життю для всіх… За характером лідер. Проявляє делікатність у ставленні до людей, принциповість, освітлена багатством душі, небайдужістю до навколишнього світу, здатністю всотувати нові знання.

За час перебування на посаді проявила себе не тільки як ініціативний організатор, толерантний керівник, а ще й як умілий господарник.

В 2005 році територія школи обгороджена бетонним парканом.

В 2006 році до ладу стала нова міні-котельня та відремонтована опалювальна система школи.

В 2009 році, очоливши організацію

«За добробут» при сільській раді, через програму «ПРОООН» в Україні» було придбано автобус «ГАЛАЗ» для підвозу дітей з села Нова Митниця до школи.

Реконструйовано коридори школи, де відкрито зал

Шевченківський зал, (вчитель Ляхович Інна Петрівна).

Радують око експозиції «Рослини-символи України», «Нема ціни святині дорогій» (з історії оберегів),

«Періоди становлення державності в Україні», «Христос воскрес – воскресне Україна».

Зачаровує куточок державної символіки у вишивці, виконаний руками батьків учнів.

Виставка робіт учнів «Дивосвіт природи у вишивці» та куточок сакрального мистецтва теж у вишивці (робіт учнів школи).

Доведено до ладу всі навчальні кабінети, працює комп’ютерний клас. Повністю зроблений капітальний ремонт спортивного залу (заміна підлоги, вікон, даху).

В школі створений музей історії села та школи, який гостинно відкриває двері для всіх відвідувачів, засновник вчитель історії Ляхович Віктор Петрович.

Кущовий семінар вчителів історії Випускник 1954р. Гащак Степан зі Словакії з родиною.

Працюють гуртки.

Художньої самодіяльності (керівник Сех Л.В.).

В 2010 р. ансамбль дівчат «Срібний дощ» став лауреатом Міжнародного конкурсу польської пісні у м. Луцьку.

На заняттях гуртка декоративно-ужиткового мистецтва (керівник Криса К. І.) діти працюють над створенням різноманітних картин з квітів, вишивають стрічками, нитками, бісером, виготовляють писанки, вироби з природного матеріалу, морських ракушок.

Ірина Федорівна завжди у пошуках цікавого, яскравого, бо її мета – бачити щасливих дітей, які переступили поріг школи. Вся діяльність директора спрямована на оновлення змісту освіти в школі, оволодінням колективом сучасними технологіями. Крім педагогічної діяльності, Ірина Федорівна має чітку громадянську позицію. Більшістю голосів обиралась депутатом Радивилівської районної ради чотирьох скликань. Як депутат плідно працювала.

В школі сформований творчий педагогічний колектив, який забезпечує розвиток здібностей, обдарувань і талантів учнів.

Педколектив працює над створенням умов для якісної освіти всіх дітей шляхом формування покоління, спроможного до толерантного сприйняття світу, безконфліктної життєдіяльності в ньому, здатного навчатися протягом життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства.

Головна мета школи – формування і розвиток конкурентно спроможної особистості(здатність формувати і активно відстоювати власну точку зору, свою систему життєвих цінностей і не бути об’єктом маніпуляцій, не сприймати культи сили і переваги матеріальних цінностей над духовними) шляхом використання сучасних освітніх технологій.

Випускники школи щорічно продовжують навчання у ліцеях, СПТУ, у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації, а пізніше – у ВУЗах, успішно закінчуючи їх.

В закладі функціонують факультативи християнської етики та інформатики; гуртки: вокальний, художньо-прикладного мистецтва, інформатики, краєзнавчий. Традиційними є загальношкільні свята: посвята в козачата, Андріївські вечорниці, Шевченківські дні, Осінній бал та ін.

3 педпрацівники школи нагороджено грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації 9 - управління освіти і науки райдержадміністрації.

Можна справді гордитися випускниками Митницької ЗОШ. Навіть 80% вчителів школи – це випускники нашої школи. Серед них: Ляхович Ірина Федорівна– директор школи, Пилипака Ганна Володимирівна – вчитель початкових класів, Ляхович Віктор Петрович – вчитель історії, Кіт Марія Іванівна – вчитель біології та хімії, Остаповець Марія Леонідівна – вчитель математики, Ляхович Інна Петрівна – вчитель української мови та літератури, Збадинська Надія Миколаївна – вчитель фізичного виховання, Черняхович Галина Семенівна – вчитель початкових класів, Ляхович Надія Леонідівна – вчитель англійської мови, Ткачук Григорій Нестерович – вчитель географії.
Кiлькiсть переглядiв: 690

Коментарi